dinsdag 24 januari 2017

parentelen dochters Ott-Clomp

Volgt van Partenteel eerste vijf generaties Ott

### nog in bewerking ###

GENERATIE IV

(IV.1) Maartje Ott (Maritje Ot), d.v. (III.2: Jan Ott en Maartje Clomp), ged. 25-12-1784 Wognum, ovl. 5-3-1827 Hoorn, 
geh. 19-8-1810 Westwoud 
Klaas Langereis (Langerijs), broodbakker/ -venter Westwoud, Oosterblokker, Hoorn (Achterom)/ arbeider (1821), broodventer (1824), ged. 28-8-1774 Scharwoude, ovl. 6-4-1835 Hoorn, z.v. Jan Langereis en Maartje Sloof.
Kinderen (NB Jannetje is vernoemd naar beide grootvaders Jan):
  1. Maartje Langereis, geb. 23-6-1811 Oosterblokker, ovl. 13-7-1866 Ilpendam, ongehuwd en zonder beroep.
  2. Jannetje Langereis, geb. 10-10-1812 Blokker ==> zie (V.1.a)
  3. Trijntje Langereis, geb. 24-8-1815 Blokker ==> zie (V.1.b)
  4. Dirk Langereis, geb. 14-5-1818 Hoorn, ovl. 20-5-1849 Mijdrecht (moeder: "Marrijtje Janse Otte") ongehuwd schilder.
  5. (Gerrit, geb. 15-6-1821 en ovl. 12-9-1822 Hoorn, 1 jaar) 
  6. Grietje Langereis, geb. 20-2-1824 Hoorn, ovl. 9-8-1841 Hoorn, 17 jaar oud
  7. (levenloos geboren zoon, 24-2-1827 Hoorn)

------zussen

(IV.3) Aaltje Ott, d.v. (III.2)werkster (1832), ged. 6-1-1788 Wognum, ovl. 30-1-1832 Obdam,
geh. 12-7-1812 Obdam
Eldert Schoen, landman in de Berkmeer, gem. Obdam, ged. 28-7-1771 Venhuizen, ovl. 9-5-1830 Obdam, z.v. Pieter Schoen en Antje Jans
Kinderen:
  1. Antje Schoen, geb.11-11-1813 Obdam ==>> zie (V.3.a)
  2. Pieter Schoen, geb.5-10-1815 Obdam ==>> (V.3.b)
  3. Jan Schoen, geb. 29-3-1818 Obdam, ovl. 26-10-1841 Obdam, ongehuwd boereknecht
  4. Maartje Schoen, geb. 6-5-1819 Spanbroek ==>> zie (V.3.c)
  5. Trijntje Schoen, geb. 17-9-1821 (gemeente onbekend) ==>> zie (V.3.d)
  6. Klaas Schoen, geb.10-8-1826 Obdam ==>> zie (V.3.e)
  7. Grietje, geb. 26-11-1828 Obdam, nadere gegevens onbekend

------zussen


(IV.6) Trijntje Ott, d.v. (III.2), geb. 3-1-1798 Wognum, ovl. 06-12-1870 Wognum;
geh. 12-2-1826 Spanbroek 
Klaas Koelemeijsmid/ veearts te Spanbroek, geb. 9-8-1800 Oude Niedorp, ovl. 3-11-1859 Spanbroek, z.v. Hielke Koelemeij en Neeltje Hopman
Kinderen:
  1. Jan Koelemeij, geb. 3-4-1827 Spanboek ==>> zie (V.6.a)
  2. Neeltje Koelemeij, geb. 8-9-1829 Spanboek ==>>  zie (V.6.b)
  3. Maartje Koelemeij, geb. 23-3-1832 Spanboek ==>> zie (V.6.c)
  4. Antje Koelemeij, geb. 18-2-1835 Spanboek ==>> zie (V.6.d)
  5. (Trijntje, geb. 12-4-1838 en ovl. 29-4-1839 Spanbroek)
  6. Trijntje Koelemeij, geb. 10-3-1840 Spanboek ==>>  zie (V.6.e)
  7. Hielke Koelemeij, geb. 5-1-1844 Spanboek ==>>  zie (V.6.f)

------zussen

(IV.7) Marijtje Ott, d.v. (III.2)baker, geb. 26-10-1801 Wognum, ovl. 11-6-1859 Barsingerhorn, 
geh. 6-5-1821 Harenkarspel 
Cornelis Middelbeek (Kornelis), arbeider te Barsingerhorn, geref. ged. 1-1-1799 Monnickendam, ovl. 1-9-1851 Monnickendam, z.v. Hendrik Middelbeek en Cornelia van der Sluis/ Sluijs.
Kinderen:
  1. Jan Middelbeek, geb. 28-12-1822 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.a)
  2. (Hendrik, geb. 19-5-1824 en ovl. 13-10-1824 Barsingerhorn)
  3. Cornelia Middelbeek, geb. 30-6-1829 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.b)
  4. Hendrik Middelbeek, geb. 27-5-1832 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.c)
  5. Maartje Middelbeek, geb. 11-10-1834 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.d)
  6. Pieter Middelbeek, geb. 23-4-1844 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.e)

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

GENERATIE V

(V.1.a) Jannetje Langereis, d.v. (IV.1), geb. 10-10-1812 Blokker, ovl. 28-12-1895 Ilpendam, winkelierster; 
geh. 6-5-1841 Ilpendam  
Hendrik Poel, geb. 6-10-1814 Ilpendam, ovl. 6-2-1896 Haarlem, arbeider/ gemeenteontvanger, z.v. Jan Poel en Geerdina Marschalk
Kinderen:
  1. (Gerdina, geb. 17-8-1842 en ovl. 7-10-1842 Ilpendam) 
  2. Maartje Poel, geb. 12-10-1846 Ilpendam, ovl. 3-9-1914 Haarlem; geh. 26-4-1868 Ilpendam Arie Rijneveld, geb. 1841 Alphen, ovl. 19-9-1906 Haarlem, timmermansknecht, z.v. Willem Rijneveld en Maartje Roest (div. kinderen)
  3. Gertdina Poel, geb. 25-8-1849 Ilpendam, ovl. 20-9-1924 Ilpendam; geh. 8-10-1876 Ilpendam Klaas Alblas, geb. 1826 Zuid- en Noordschermer, ovl. 25-4-1917 Ilpendam, timmerman Ilpendam, z.v. Jan Alblas en Jannetje Jonges, wedr. Geertje Schermer
  4. Trijntje Poel, geb. 28-7-1852 Ilpendam, ovl. 13-1-1879 Ilpendam, ongehuwd

------zussen
 
(V.1.b) Trijntje Langereis, d.v. (IV.1), geb. 24-8-1815 Blokker, ovl. 7-1-1897 Oude Niedorp, bij huwelijk werkbode; 
geh. 5-7-1840 Oude Niedorp  
Johannis Hoogland, geb. 1814 Veenhuizen, ovl. 18-12-1899 Oude Niedorp, landbouwer, z.v. Pieter Hoogland en Grietje Ploeger
Kinderen:
  1. (Pieter, geb. 6-8-1840 en ovl. 23-8-1840 Oude Niedorp)
  2. Pieter Hoogland, geb. 16-1-1845 Oude Niedorp, landbouwer; geh. 30-5-1869 Oude Niedorp Marijtje Pijper, geb. 1840 Opperdoes, dienstbare, d.v. Cornelis Pijper en Dieuwertje Haringhuizen (min. 2 geh. dochters)
  3. Klaas Hoogland, geb. 3-2-1850 Oude Niedorp, timmermansknecht; geh. 12-4-1874 Oude Niedorp Vrouwtje Kaag, geb. 1852 Ouide Niedorp, d.v. Jan Kaag en Grietje Slikker (min. 2 geh. dochters)

------nichten

(V.3.a) Antje Schoen, d.v. (IV.3), geb.11-11-1813 Obdam
, ovl. 22-4-1864 Alkmaar, boerin Hensbroek, Oterleek, Heerhugowaard;
geh. 23-11-1838 Oterleek 
Jacob Dubbeld, ged. 21-6-1807 Oterleek, ovl. 12-8-1882 Alkmaar, landman aan de Schermerdijk Oterleek/ arbeider Hensbroek, later dagloner Heerhugowaard, resp. slagter in de Zuiderbuurt te Oterleek, wedr. Maartje Verlaat, z.v. Willem Dubbeld en Geertje Meinis/ Mienis; hertr. 14-8-1864 Alkmaar Maartje Bakker
Kinderen:
  1. Eldert Dubbeld, geb. 31-12-1838 Oterleek, ovl. 30-12-1888 Alkmaar, werkman; geh. 17-7-1870 Alkmaar Neeltje Klijn, geb. 1841 Graft, ovl. na 1888, d.v. Klaas Klijn/ Klein en Maartje Bas, wed. Maarten Olij
  2. Geertje Dubbeld, geb. 23-12-1839 Oterleek, ovl. 5-4-1900 Alkmaar; geh. 19-6-1864 Heiloo Jacob Heijn, geb. 30-11-1830 Heiloo, ovl. 8-6-1913 Alkmaar, watermolenaar, landman, z.v. Jacob Heijn en Aaltje Verlaat, wedr. Maartje de Jong
  3. (Aaltje, geb. 20-5-1841 en ovl. 30-9-1841 Hensbroek)
  4. (Jan, geb. 30-3-1845 Heerhugowaard en ovl. 11-9-1846 Hensbroek)
  5. (Jacob, geb. 5-6-1846 Hensbroek en ovl. 17-7-1847 Heerhugowaard)
  6. Jacob Dubbeld, geb. 7-1-1849 Heerhugowaard, ovl. 14-4-1925 Alkmaar, werkman; geh. (1) 16-5-1875 Alkmaar Neeltje Tin, geb. 1852 Alkmaar, ovl. voor 1882, d.v. Albert Tin en Engeltje van Leijden; geh. (2) 11-6-1882 Alkmaar Trijntje Dijkman, geb. 1849 Alkmaar, ovl. na 1925, d.v. Gerrit Dijkman en Maartje Kuiper
  7. Willem Dubbeld, geb. 10-5-1854 Oterleek, ovl. 29-12-1892 Den Helder, marinier; geh. 27-7-1890 Alkmaar Lummegie Schoonhoven (Lammigje), geb. 21-1-1860 Alkmaar, ovl. 30-1-1925 Alkmaar, d.v. Johannes Schoonhoven en Trijntje Bakker; hertr. 3-10-1895 Alkmaar Pieter Smit, gesch. 30-6-1904; hertr. 2-8-1906 Alkmaar Johannes Gerardus Veltkamp

------zus/broer

(V.3.b) Pieter Schoen, z.v. (IV.3), geb.5-10-1815 Obdam, ovl. 19-2-1888 Oudendijk, boerenarbeider Ursem/ Beemster/ Oudendijk, 

geh. 28-4-1844 Avenhorn 
Geertje Visser, geb. Avenhorn 6-9-1821, ovl. 20-12-1908 Ursem, d.v. Volkert Visser en Geertje den Haan
Kinderen:

  1. (Aaltje, geb. 3-6-1845 Ursem en ovl. 19-6-1848 Beemster)
  2. Volkert Schoen, geb. 23-3-1850 Beemster, ovl. 13-4-1920 Schermerhorn, wagenmaker, geh. 10-3-1878 Avenhorn Geertje Smit, geb. 30-12-1849 Grosthuizen, ovl. na 1920, d.v. Jacob Smit en Willempje Smits

------broer/zus

(V.3.c) Maartje Schoen, d.v. (IV.3), geb. 6-5-1819
Spanbroek, ovl. 27-12-1892 Alkmaar, 
geh. 1-5-1853 Koedijk
Jacob Stam, geb. 15-7-1822 Petten, ovl. 11-1-1882 Koedijk, timmerman, z.v. Jan Stam en Guurtje Dekker (NB Jacob was RK, Maartje en knd. NH)
Kinderen:
  1. Jan Stam, geb. 8-8-1854 Koedijk, ovl. 17-10-1884 Alkmaar, ongehuwd en zonder beroep
  2. Guurtje Stam, geb. 14-2-1857 Koedijk, ovl. na 1888; geh. 15-10-1876 Koedijk Aris Groot, geb. 1853 Venhuizen, ovl. 29-2-1888 Nieuwer-Amstel, bakkersknecht Alkmaar/ Koedijk, later koopman, z.v. Dirk Groot en Geertrui van der Meer
  3. (levenloze zoon, 9-11-1860 Koedijk)


------zussen

(V.3.d) Trijntje Schoen, d.v. (IV.3), geb. 17-9-1821 (volgens eigen verklaring bij huwelijk: Obdam, alwaar geen registratie werd gevonden, ook toen al niet), ovl. 29-8-1866
Oude Niedorp
geh. 22-5-1851 Nieuwe Niedorp
Gerrit Groot, geb. 5-8-1822 Nieuwe Niedorp, ovl. 25-11-1871 Oude Niedorp, arbeider Oude Niedorp, z.v. Hermanus Groot en Trijntje Beemster (NB gerrit was RK, Trijntje NH)
Kinderen:
  1. (Hermanus, geb. 21-5-1854 en ovl. 1-2-1855 Oude Niedorp)
  2. Hermanus Groot, geb. 5-12-1857 Oude Niedorp, ovl. 11-5-1923 Schagen, ongehuwd
  3. Aaltje Groot, geb. 5-5-1864 Oude Niedorp, ovl. 2-12-1949 Apeldoorn; geh. (1) 19-8-1883 Oudendijk Arian Slot, geb. 1860 Oudendijk, schildersknecht, z.v. Jacob Slot en Hendrica Roelofs; geh. (2) 21-10-1916, te Apeldoorn Hendrikus Gijsbertus van Silfhout, geb. 1862 Apeldoorn, ovl. na 1949, timmerman, z.v. Jacob van Silfhout en Christina Branderhorst

------zus/broer

(V.3.e) Klaas Schoen, z.v. (IV.3), geb.10-8-1826 Obdam, ovl. 29-7-1880 Schellinkhout, arbeider Schellinkhout,

geh. 6-5-1855 Schellinkhout
Trijntje Kuiper, geb. 1829, ovl. na 1880, arbeidster, d.v. Jan Kuiper en Hilletje Voorn.
Kinderen:
  1. Eldert Schoen, geb. 18-6-1855 Schellinkhout, ovl. 28-5-1932 Zwaag, arbeider Blokker/ Enkhuizen/ Venhuizen/ landbouwer Vinkeveen en Waveren, geh. 15-5-1881 Venhuizen Femmetje Ruiter, geb. 25-8-1856 Blokker, ovl. 29-6-1923 Enkhuizen, d.v. Pieter Ruiter en Femmetje Hauwert
  2. (Hiltje, geb. 4-3-1857 en ovl. 8-4-1857 Schellinkhout, 4 weken oud)
  3. (Jan, geb. 11-6-1858 en ovl. 24-11-1860 Schellinkhout, 2 jaar oud)
  4. (levenloos geboren dochter, 7-7-1860 Schellinkhout) 
  5. Hillegonda Schoen, geb. 25-6-1861 en ovl. 13-7-1881 Schellinkhout
  6. (levenloos geboren dochter, 1-7-1863 Schellinkhout) 
  7. Aaltje Schoen,geb. 24-5-1864 Schellinkhout; geh. 21-7-1887 Enschede Jan Westenberg, geb. 1854 Enschede, ovl. 8-6-1934 Apeldoorn, kleermaker, z.v. Gesanne Westenberg en Hendrika Ribbels
  8. (Jan, geb. 8-8-1866 en ovl. 31-10-1866 Schellinkhout, 12 weken oud)

------neven

(V.6.a) Jan Koelemeij, z.v. (IV.6), geb. 3-4-1827 Spanboek, ovl. 21-4-1904 Spanbroek, grof- en hoefsmid Spanbroek; 
geh. 14-4-1853 Spanbroek
Geertje Kessel, geb. 1830 Twisk, ovl. 7-4-1920 Spanbroek, d.v. Dirk Kessel en Trijntje Schagen
Kinderen:
  1. Trijntje Koelemeij, geb. 18-1-1854 Spanbroek, ovl. 22-4-1936 Zwaag; geh. 18-5-1879 Spanbroek Christiaan Groot, geb. 1850 Wieringerwaard, ovl. voor 1936, landman, z.v. Pieter Groot en Maartje Woestenberg
  2. Aaltje Koelemeij, geb. 23-2-1855 Spanbroek, ovl. 18-5-1922 Heerhugowaard; geh. 30-4-1884 Spanbroek Willem Boes, geb. 1844 Beemster, ovl. voor 1922, koetsier, z.v. Gerrit Boes en Trijntje Jongens
  3. Klaas Koelemeij, geb. 6-11-1857 Spanbroek, ovl. 30-10-1934 Texel, winkelier; geh. 27-3-1884 Spanbroek Grietje Wonder, geb. 1856 Nieuwe Niedorp, ovl. voor 1934, d.v. Pieter Wonder en Antje Mijts
  4. Dirk Koelemeij, geb. 2-12-1859 Spanbroek, ovl. 14-7-1907 Spanbroek, koopman; geh. (1) 30-4-1885 Spanbroek Grietje Koelemeij, geb. 1859 Abbekerk, ovl. na 1907, d.v. Reindert Koelemeij en Trijntje Spaander
  5. Hielke Koelemeij, geb. 20-6-1862 Spanbroek, ovl. 9-2-1945 Alkmaar, smid; geh. 28-4-1887 Hoogwoud Grietje Appel, geb. 1866 Hoogwoud, d.v. Bruin Zee Appel en Jannetje Bakker; geh. (2) 6-1-1895 Spanbroek Geertruida Bras, geb. 1865 Nieuwe Niedorp, ovl. voor 1945, d.v. Klaas Bras en  Aaltje Brouwer
  6. Geertje Koelemeij, geb. 23-4-1868 Spanbroek, ovl. 6-8-1957 Zwaag, ongehuwd.
  7. Tade Koelemeij (v), geb. 3-9-1873 en ovl. 16-10-1891 Spanbroek, 18 jaar oud

------broer/zus

(V.6.b) Neeltje Koelemeij, d.v. (IV.6), geb. 8-9-1829
Spanboek, ovl. 11-3-1918 Spanbroek;
geh. 16-10-1853 Spanbroek
Pieter Helder, geb. 23-10-1825, ovl. 19-6-1905, boer Spanbroek, z.v. Cornelis Helder en Maartje Smit
Kinderen:
  1. (Maartje, geb. 3-11-1854 en ovl. 24-5-1861 Spanbroek)
  2. Trijntje Helder, geb. 26-10-1856 Spanbroek, ovl. 10-11-1920 Spanbroek; geh. 30-9-1877 Spanbroek Cornelis Braak, geb. 1855 Avenhorn, ovl. 12-9-1930 Zwaag, landman, z.v. Klaas Braak en Antje Geugjes
  3. Neeltje Helder, geb. 17-11-1859 Spanbroek, ovl. 1923; geh. 24-4-1879 Beemster Pieter Zee, geb. 1855 Venhuizen, boer, z.v. Willem Zee en Geertje Bakker
  4. Cornelis Helder, geb. 11-5-1862 Spanbroek, ovl. 1926, landman Harenkarspel; geh. 17-2-1887 Spanbroek Trijntje Blom, geb. 1870 Heerhugowaard, d.v. Cornelis Blom en Neeltje Paarlberg
  5. Klaas Helder, geb. 27-8-1864 Spanbroek, ovl. 4-2-1924 Haarlem, schoolhoofd; geh. 8-9-1892 Spanbroek Maria Johanna Kochheim ("Jo Kochem"), geb. 1870 Ilpendam, ovl. na 1924, d.v. Johannes Kochheim en Jannetje Elisabeth Arnhardt
  6. Maartje Helder, geb. 20-9-1866 Spanboek, ovl. 4-4-1943 Zwaag; geh. 29-4-1888 Heerhugowaard Gerrit de Jong, geb. 1864 Blokker, ovl. voor 1943, bakker Spanbroek, z.v. Klaas de Jong en Maartje van Meurs
  7. Antje Helder, geb. 10-2-1868 Spanbroek, ovl 26-7-1939 Hoorn; geh. 1-5-1892 Westwoud Kornelis Kaper, geb. 1866 Heerhugowaard, ovl. 6-11-1948 Zwaag, landman, z.v. Klaas Kaper en Trijntje Groen
  8. Lieuwe Helder, geb. 11-4-1870 Spanbroek, ovl. 20-4-1937 Sijbekarspel, veehouder; geh. 28-2-1907 Nibbixwoud Neeltje van Slooten, geb. 1868 Nibbixwoud, ovl. 10-4-1944 Zwaag, d.v. Jan van Slooten en Trijntje Vis

------zussen

(V.6.c) Maartje Koelemeij, d.v. (IV.6), geb. 23-3-1832
Spanboek, ovl. 26-1-1914 Midwoud;
geh. 13-1-1856 Spanbroek
Jacob de Vries, geb. 1830, ovl. 27-1-1889 Midwoud, timmerman Oostwoud, z.v. Jacob de Vries en Grietje Speur
Kinderen:
  1. Jacob de Vries, geb. 28-12-1856 Midwoud, ovl. 15-10-1914 Haarlem, timmerman Nieuwe Niedorp, geh. 12-5-1878  Midwoud Aafje Pool, geb. 18-12-1855 Midwoud, ovl. 6-4-1920, d.v. Paulus Pool en Aafje Querner (NB zus van Cornelis Pool, geh. Jantje Ott)
  2. Trijntje de Vries, geb. 6-11-1861 Midwoud, naaister; geh. 3-5-1885 Midwoud, Jan Smit geb. 1861 Midwoud, ovl. 22-6-1941, dienstbode, z.v. Pieter Smit en Anna Vader 
  3. (Grietje, geb. 5-4-1864 en ovl. 2-9-1864 Midwoud)
  4. Grietje de Vries, geb. 15-5-1866 Midwoud, naaister; geh. 1-5-1892 Midwoud Cornelis Kroon, geb. 1866 Midwoud, broodbakker, z.v. Klaas Kroon en Maartje Visser

------zussen

(V.6.d) Antje Koelemeij, d.v. (IV.6), geb. 18-2-1835
Spanboek, ovl. 26-4-1922 Apeldoorn;
geh. 26-4-1860 Spanbroek
Dirk Gelder, geb. 1831 Heiloo, ovl. 11-6-1889 Den Helder, veehouder/ landbouwer Spanbroek, later koffiehuishouder Den Helder, z.v. Klaas Gelder en Trijntje Bontes
Kinderen:
  1. (Klaas, geb. 15-1-1861 en ovl. 14-1-1862 Spanbroek)
  2. Klaas Gelder, geb. 7-5-1862 Spanbroek, koopman; geh. 10-2-1887 Den Helder Jannetje Borst, geb. 1862 Zijpe, d.v. Jan Borst en Maartje Strijbes
  3. Trijntje Gelder, geb. 29-11-1863 Spanbroek, ovl. 25-11-1938 Den Helder; geh. 24-3-1887 Den Helder Arie Bonselaar, geb. 1859 Den Helder, ovl. 9-11-1913 Den Helder, voerman, z.v. Pieter Bonselaar en Aaltje Boerdijk 
  4. Catharina Gelder, geb. 17-1-1865 Spanbroek, ovl. voor 1888; geh. 29-4-1886 Midwoud Simon Pijper, geb. 1860 Oostwoud, ovl. voor 1907, arbeider, z.v. Dirk Pijper en Aaltje Smit 
  5. Neeltje Gelder, geb. 2-11-1866 Spanbroek, ovl. 30-8-1953 Raalte; geh. 3-4-1890 Den Helder Hendrik Bal, geb. 1866 Den Helder, ovl. 30-04-1931 Den Helder, schoenmaker bij de marine, z.v. Johannes Bal en Anna Maria van Brederode
  6. Aafje Gelder, geb. 3-1-1868 Spanbroek, ovl. 16-1-1941 Nieuwer-Amstel; geh. 11-11-1896 Amsterdam Hendrik Jacob Scharff, geb. 1871 Amsterdam, ovl. voor 1941, werkman/ koopman, z.v. Wilhelm Hendrik Scharff en Gesina Philippina Cornelia Velthuijsen 
  7. Maartje Gelder, geb. 9-6-1869; geh. 9-7-1891 Den Helder, Willem Cornelis la Roij, geb. 1864 Aardenburg, ovl. 14-9-1936 Hilversum, sergeant bij de artillerie/ adjudant-onderofficier der vestingartillerie, z.v. Willem Cornelis la Roij en Maria Hol
  8. Geertje Gelder, geb. 26-1-1871 Spanbroek, ovl. ?; won. Amsterdam? (buitenechtelijke dochter Geertje geb. 27-5-1893 Amsterdam, ovl. 7-7-1893 Den Helder?).
  9. Jan Gelder, geb. 11-1-1874 Sijbekarspel, ovl. 9-9-1945 Utrecht, melkverkoper; geh. 10-6-1897 Den Helder Wilhelmina Bresser, geb. 1876 Utrecht, ovl. 13-9-1937 Utrecht, d.v. Christiaan Bresser en Jannigje Bolderman

------zussen

Frans Fok (1843-1920) &
Trijntje Koelemeij (1840-1922)
(V.6.e) Trijntje Koelemeij, d.v. (IV.6), geb. 10-3-1840 Spanboek, ovl. 6-11-1922 Spanboek;
geh. 23-6-1867 Spanbroek
Frans Fok, geb. 28-2-1843 Kwadijk, ovl. 21-10-1920, landman/ vrachtrijder Oostwoud, z.v. Jacob Fok en Maartje Doets
Kinderen:
  1. Jacob Fok, geb. 17-10-1869 Oudorp, ovl. 17-3-1943 Hoorn, broodbakker/ koetsier; geh. 22-4-1892 Hoorn Wilhelmina Catharina Polman, geb. 1867 Hoorn, d.v. Uelke Volkerts Polman en Margaretha van Hoolwerff
  2. Trijntje Fok, geb. 30-1-1880 Midwoud, ovl. 27-7-1954 Alkmaar; geh. 27-4-1902 Heerhugowaard Jan Schuurman, geb. 26-5-1880 Andijk, ovl. 21-12-1945 Spanbroek, melkrijder, z.v. Klaas Schuurman en Aaltje Hoek

------zus/broer

Hielke Koelemeij (1844-1932)
& Jantje Slikker (1857-1918)
(V.6.f) Hielke Koelemeij, z.v. (IV.6), geb. 5-1-1844 Spanboek, ovl. 20-1-1932, veearts Spanbroek;
geh. 20-5-1877 Spanbroek
Jantje Slikker, geb. 13-3-1857 Heerhugowaard, ovl. 15-12-1918 Spanbroek, d.v. Jacob Slikker en Jantje Stapel
Kinderen:
  1. Trijntje Koelemeij, geb. 10-3-1878; geh. 18-10-1905 Midwoud Dirk Weeder, geb. 7-8-1869 Midwoud, veehouder, z.v. Dirk Weeder en Geertje Mol
  2. Jacob Koelemeij, geb. 14-8-1879 Spanbroek, ovl. 4-11-1943; geh. 6-11-1906 Spanbroek Marie Kroes, geb. 1875 Amsterdam, ovl. na 1943, d.v. Pieter Jacobus Kroes en Maria Margaretha Mumter
  3. Nicolaas Koelemeij, geb. 26-7-1891 Spanbroek, ovl. 10-9-1929 Sijbekarspel, landman; geh. 23-4-1913 Midwoud Trijntje Basjes, geb. 1891 Midwoud, d.v. Gerrit Basjes en Pietertje Smit
  4. Jansje Koelemeij, geb. 7-10-1898 Spanbroek; geh. 30-3-1922 Spanbroek Jan Koster, geb. 12-2-1896 Midwoud, bloemist Benningbroek, z.v. Jan Klaaszn. Koster en Geertje Zijp

------neven

(V.7.a) Jan Middelbeek, z.v. (IV.7),
geb. 28-12-1822 Barsingerhorn, ovl. 25-2-1872 Harenkarspel, watermolenaar, 
geh. (1) 1-2-1846 Veenhuizen  
Louisa Vriesman, geb. 1824 Wieringerwaard, ovl. 14-3-1849 Harenkarspel, d.v. Jacob Vriesman en Jaapje Vetman
geh. (2) 20-1-1850 Harenkarspel
Antje Steen, geb. 1821 Oude Niedorp, ovl. na 1872, dienstmeid, d.v. Jan Steen en Trijntje Stam
Kinderen uit (1):
  1. (Jaapje, geb. 19-12-1846 Harenkarspel, ovl. 14-1-1860 Spanbroek, 13 jaar oud)
  2. Cornelis Middelbeek, geb. 26-2-1849 Harenkarspel, landbouwer; geh. 24-4-1872 Spanbroek Elisabeth Bontes, geb. 1849, d.v. Pieter Bontes en Jannetje Schagen
Kinderen uit (2):
  1. Marijtje Middelbeek, geb. 23-10-1850 Harenkarspel, ovl. 18-12-1938 Heerhugowaard; geh. 30-4-1875 Herhugowaard Jacob Leegwater, geb. 1849 Heerhugowaard, ovl. 5-4-1928 Heerhugowaard, arbeider/ landbouwer, z.v. Arie Leegwater en Maartje Bruin;
  2. Trijntje Middelbeek, geb. 1-1-1852 Harenkarspel; geh. 5-5-1878 Oude Niedorp Cornelis Waterdrinker, geb. 1852 Oude Niedorp, landbouwer, z.v. Pieter Waterdrinker en Teetje van der Sluis
  3. Jan Middelbeek, geb. 16-11-1853 Harenkarspel, watermolenaar/ landbouwer; geh. 8-2-1880 Oude Niedorp Trijntje Gelder, geb. 1858 Oude Niedorp, d.v. Pieter Gelder en Kornelia Schuitemaker  
  4. Maartje Middelbeek, geb. 16-2-1857 Harenkarspel, ovl. 30-4-1931 Oudkarspel; geh. 6-9-1885 Heerhugowaard Jan Blokker, geb. 1845 Heerhugowaard, ovl. 8-7-1913 Heerhugowaard, arbeider/ fabrieksarbeider, z.v. Arie Blokker en Cornelia Groot, wedr. Trijntje Oudekerk
  5. Cornelia Middelbeek, geb. 14-1-1858 Harenkarspel, ovl. 11-5-1934 Zijpe; geh. 21-3-1883 Winkel Gerrit Mul, geb. ovl. 28-6-1931 Zijpe, watermolenaar, z.v. Gerrit Mul en Neeltje Leijen

------broer/zus

(V.7.b) Cornelia Middelbeek, d.v. (IV.7),
geb. 30-6-1829 Barsingerhorn, ovl. 8-8-1855 Barsingerhorn, 
geh. 6-1-1854 Barsingerhorn
Jan de Graaf, geb. 7-9-1832 Kolhorn, watermolenaar, arbeider Barsingerhorn, z.v. Kornelis de Graaf en Entje Eriks, hertr. 1856 Trijntje Wit
Kinderen:
  1. Anna de Graaf, geb. 1855 Amsterdam; geh. 25-4-1875 Barsingerhorn Willem Slikker, geb. 14-1-1843 Barsingerhorn, ovl. 7-9-1881 Kolhorn, arbeider Barsingerhorn, z.v. Simon Willemsz Slikker en Geertje Keuris

------zus/broer

(V.7.c) Hendrik Middelbeek, z.v. (IV.7),
geb. 27-5-1832 Barsingerhorn, ovl. 11-5-1921 Barsingerhorn, watermolenaar Barsingerhorn;
geh. (1) 11-8-1859 Barsingerhorn
Jannetje Bakker, geb. 1839 Winkel, ovl. 17-4-1864 Barsingerhorn, d.v. Jan Bakker en Neeltje Schagen;
geh. (2) Barsingerhorn 28-2-1865
Dieuwertje Tuinman, geb. 1841 Wieringerwaard, d.v. Cornelis Tuinman en Maartje Bakker 

Kinderen uit (1):
  1. (Cornelis, geb. 5-9-1860 Kolhorn en ovl. 20-10-1860 Barsingerhorn)
  2. (Cornelis, geb. 6-4-1862 en ovl. 15-4-1864 Barsingerhorn)
  3. (Jan, geb. 2-10-1863 en ovl. 13-7-1864 Barsingerhorn)
Kinderen uit (2):
  1. Marijtje Middelbeek, geb. 18-12-1865 Barsingerhorn, ovl. 31-5-1944 Den Helder; geh. 27-7-1890 Barsingerhorn Jan Blom, geb. 1861, Smid, z.v. Jan Blom en Helena Bakker
  2. Cornelis Middelbeek, geb. 14-1-1868 Barsingerhorn, watermolenaar Barsingerhorn; geh. 11-11-1892 Barsingerhorn Antje Amels, geb. 1871 Nieuwe Niedorp, d.v. Pieter Amels en Aafje Wit 
  3. Klaas Middelbeek, geb. 16-11-1869 Barsingerhorn, kaasmaker/ arbeider Barsingerhorn; geh. 15-5-1891 Barsingerhorn Grietje Keesman, geb. 2-8-1865 Barsingerhorn, d.v. Kornelis Keesman en Dieuwertje Kooij
  4. Jan Middelbeek, geb. 23-10-1873 Barsingerhorn, ovl. 24-4-1957 Alkmaar, arbeider/ winkelier; geh. 20-10-1893 Winkel Trijntje Slotemaker, geb. 2-08-1873 Abbekerk, d.v. Klaas Slotemaker en Sijtje Veer
  5. Hendrik Middelbeek, geb. 4-8-1876 Barsingerhorn, watermolenaar Barsingerhorn; geh. 28-4-1899 Barsingerhorn Dieuwertje Bossen, geb. 1875 Hoogwoud, d.v. Gerrit Bossen en Feitje Wiedijk
  6. (Marinus, geb. 28-11-1883 en ovl. 26-11-1886 Barsingerhorn)

------broers

(V.7.d)
Maartje Middelbeek, d.v. (IV.7), geb. 11-10-1834 Barsingerhorn, ovl. 2-10-1921 Sint Maarten;
geh. 3-5-1863 Petten
Arie Grin, geb. 1837, ovl. na 1902, landbouwer Sint Maarten, z.v. Pieter Grin en Maartje Preeker
Kinderen:
  1. Pieter Grin, geb. 4-3-1864 Zijpe, ovl. 21-11-1944 Sint Maarten, arbeider Sint Maarten; geh. 3-5-1888 Sint Maarten Trijntje Krabman, geb. 6-8-1861 Sint Maarten, ovl. 3-10-1906 Sint Maarten, d.v. Pieter Krabman en Antje Marees
  2. Cornelis Grin, geb. 2-6-1865 Zijpe, ovl. 26-7-1902 Harenkarspel, arbeider/ winkelier Sint Maarten; geh. 30-4-1891  Sint Maarten Jannetje Kok, geb. 18-4-1862 Zijpe, dienstbode, d.v. Simon Kok en Aaltje den Adel
  3. (Arie, geb. 2-4-1868 Zijpe en ovl. 27-9-1876 Sint Maarten)
  4. Marijtje Grin, geb. 12-10-1873 Sint Maarten, ovl. 7-3-1965 Amsterdam, veehoudster (1924); geh. 16-4-1893 Harenkarspel Gerrit Slot, geb. 1865 Enkhuizen, ovl. 14-12-1900 Harenkarspel, grofsmid Harenkarspel, z.v. Pieter Slot en Nantje Bankert; geh (2) 14-11-1902 Harenkarspel Klaas Nieuwland, geb. 1866 Zijpe, arbeider, z.v. Cornelis Nieuwland en Neeltje Zwaan; geh. (3) 22-8-1924 Anna Paulowna Cornelis Konings, geb. 1888 Rucphen, z.v. Adrianus Konings en Maria van der Wal
  5. Arie Grin, geb. 24-10-1880 Sint Maarten, kastelein; geh. 28-4-1905 Sint Maarten Maria Dekker, geb. 27-2-1880 Schagen, d.v. Dirk Dekker en Maartje Kos

------zus/broer
 
(V.7.e) Pieter Middelbeek, z.v. (IV.7), geb. 23-4-1844 Barsingerhorn, ovl. 4-10-1901 Schagen (wonende "Cincinati", tijdelijk te Schagen), koetsier Den Helder/ arbeider Zijpe van 1881-'83 en '85-'87/ Anna Paulowna van '83-'85/ naar N. Amerika 1887/ Cincinnati (Ohio);
geh. 10-1-1878 Den Helder 
Jannetje Raven, geb. 5-12-1849 Zijpe, ovl. voor 1901, d.v. Arie Raven en Aaltje Buijk
Kinderen:
geen in 1887 (wellicht jong overleden)

vrijdag 20 januari 2017

Familie Otto-Grootewal ~ portretten in album Ott-Otto


Aanvulling op "De schuitemakerfamilie Otto" door J.P. Geus in Westfriese Families 1966-2 (blz. 194-197).

Onderstaand fragment is het vervolg op IV.3 (Hendrik Otto) in het artikel van de heer Geus. Ik heb het hier geplaatst, omdat één van de albums die ik beheer (fam. Ott-Otto) diverse portretten van deze familie bevat. Voor originelen van de gebruikte portretten, zie hier.


I) Hendrik Otto, geb. 9-5-1844 Koedijk, ovl. 27-12-1920 Warmenhuizen, schuitenmaker te Harenkarspel/ Koedijk/ Warmenhuizen;
z.v. Jacob Otto en Trijntje Kliffen;
geh. 3-5-1868 Harenkarspel
Grietje Grootewal, geb. 7-8-1842 Harenkarspel, ovl. 3-11-1913 Warmenhuizen;
d.v. Pieter Grootewal en Neeltje Francis.

Hendrik Otto & Grietje Grootewal
Kinderen (12 waarvan 8 in het eerste levensjaar overleden):

1. (Trijntje, geb. 18-3-1869 en ovl. 17-3-1870 Harenkarspel, 11 mnd.)

2. Pieter Otto, geb. 13-5-1870 Harenkarspel, ovl. 25-3-1953 Alkmaar, schuitenmaker te Warmenhuizen;
geh. 6-1-1916 Warmenhuizen  
Jantje Nieuwland, geb. 1882 Warmenhuizen, ovl. na 1953,
d.v. Pieter Nieuwland en Aaltje Krijt
(geen kinderen bekend)

Pieter Otto

3. (Jacob, geb. 3-5-1871 en ovl. 20-6-1872 Koedijk, 1 jaar)

4. Trijntje Otto, geb. 7-11-1872 Koedijk, ovl. 6-3-1957 Amsterdam;
geh. (1) 5-6-1896 Warmenhuizen
Elias Ott, geb. 18-5-1871 Hoogwoud, ovl. 29-5-1917 Amsterdam, timmerman Hoogwoud/ Warmenhuizen/ Amsterdam (kruidenier 1900),
z.v. Pieter Ott en Antje Stapel;
geh. (2) 15-7-1926 Amsterdam (sch. 22-3-1929 Amsterdam)  
Jan Roos, geb. 1875 Alphen, bouwkundig tekenaar te Amsterdam, wedr. Gerritje Johanna Maria van der Berkt (geh. 1901),
z.v. Jacob Roos en Hillegonda Blok
Elias Ott & Trijntje Otto

echtpaar Ott, ca. 1895
Anna M. en Henri P. Ott
==> kinderen uit (1):
- Anna Margaretha Ott, geb. 13-8-1902 Amsterdam, ovl. 3-4-1922 Amsterdam, ongehuwd
- Henri Pieter Ott, geb. 3-8-1904 Amsterdam, ovl. 19-7-1988 Meppel, sergeant resp. politie-agent te Amsterdam; geh. (1) Jacoba J.M.W. van Doorn (1906-1974); geh. (2) Annigje Poortman (1901-1992)


Neeltje Otto

5. Neeltje Otto, geb. 11-2-1875 Koedijk, ovl. 6-9-1946 Alkmaar, ongehuwd, won. Langedijk.

6. (Jakob, geb. 11-6-1876 en ovl. 24-8-1876 Warmenhuizen)
7. (Bregje, geb. 7-1-1878 en ovl. 14-1-1878 Warmenhuizen)
8. (Bregje, geb. 16-2-1879 en ovl. 22-10-1879 Warmenhuizen)
9. (Bregje, geb. 8-9-1880 en ovl. 3-6-1881 Warmenhuizen)


10. Bregje Otto, geb. 11-2-1882 Warmenhuizen;
geh. 30-6-1905 Warmenhuizen
Cornelis Hopman, geb. 12-11-1879 Noord-Scharwoude, land-/ tuinbouwer Warmenhuizen,
z.v. Jacob Hopman en Grietje Kroon

Cornelis Hopman & Bregje Otto

==> kinderen:
- (Jacob, geb. -8-1906 en ovl. 29-9-1906 Noord-Scharwoude, 0 jr.)
- Jacob Hopman, geb. 18-4-1909  Noord-Scharwoude, tuinbouwer
- Gretha Hopman, geb. 2-2-1911  Noord-Scharwoude, ovl. 20-12-2002 Alkmaar; geh. Cornelis Roos (1908-1968)
Jacob en Gretha Hopman

Jacob Hopman

11. (Jakob, geb. 12-9-1883 en ovl. 12-11-1883 Warmenhuizen, tweeling met:)
12. (levenloos geb. meisje, 12-9-1883 Warmenhuizen)

donderdag 19 januari 2017

Keerzijde van albumportetten ~ klein K t/m Z

Voor inleiding en A t/m J, zie hier.


klei01

Kleintjes, Alb. A.

Hoorn, Kerkstraat

vanaf 1883
klei02

Kleintjes, Alb. A.

Hoorn, Kerkstraat

(andere kleuren)

ca. 1890
klei03

Kleintjes, Alb. A.

Hoorn, Kerkstraat
als onder als boven
klei04

Kleintjes, Alb. A.

Hoorn, Kerkstraat
klei05

Kleintjes, Alb. A.

Hoorn, Kerkstraat
klei06

Kleintjes, Alb. A.

Hoorn, Kerkstraat

(onderzijde afgeknipt)
als 01 en 02
kraa01

Kraakman, G.J. (G.F.?)

Hoorn/ Hoogcarspel
kuij01

Kuijer, W.G. & zonen

Amsterdam, Westermarkt 19
ladd01

Laddé, M.H.

Amsterdam, Nieuwendijk 57-59


ladd02

Laddé, M.H.

Amsterdam, Nieuwendijk 57-59

andere opdruk

1903
ladd03

Laddé, M.H.

Amsterdam, Nieuwendijk 57-59

met onderaan: “L. Gevaert ...”
ladd04

Laddé, M.H.

Amsterdam, Nieuwendijk 57-59

andere opdruk
onbedrukt
ladd05

Laddé, M.H.

Amsterdam, Nieuwendijk 57-59
leve01

Levendig, C.

Oud-karspel

(stempel)
leve02

Levendig, C. Jzn.


Noord Scharwoude
onbedrukt
leve03

Levendig, C. Jzn.


Noord Scharwoude
onbedrukt
list01

List, J.C.

Haarlem, Parklaan 4
loot01

Loots, R.

Medemblik
nies01

Niestadt, G.B.H. & Zoon

Schagen

1891 tot 1898
nies02

Niestadt, W.D. & Zoon

Schagen, Lage Zijde B.62/ Medemblik, Goudsbloemgracht

na 1909
nies03

Niestadt, Jac.

Vlaardingen/ Hellevoetsluis
onbedrukt
oude01

Oudes, Jb.

Nieuwe Niedorp
oude02

Oudes, Jb.

Nieuwe Niedorp
oude03

Oudes, Jb.

Nieuwe Niedorp
prin01

Prins, S. Jr.

Barsingerhorn
rosm01

Rosmalen & zoon, F.D. van

Hoorn, Nieuwesteeg
rosm02

Rosmalen & zoon, F.D. van

Hoorn, Nieuwesteeg
sand01

Sanders, H. & co

Amsterdam, Nieuwendyk 82

onbedrukt
scho01

Schotsman, K.

Edam
onbedrukt
schr01

Schrier, H.W.

Purmerend, Kerkstraat

voor 1888
schr02

Schrier, H.W.

Purmerend
siew01

Siewers, P.

Edam, Hoorn

1871
siew02

Siewers, P.

Edam

voor 1878
siew03

Siewers, G.D.

Hoorn, Pieterseliesteeg
siew04

Siewers, G.D.

Hoorn, Z.Z. Groote Kerk
siew05

Siewers, G.D.

Hoorn, Z.Z. Groote Kerk

als boven, rode inkt i.p.v. bruin

siew06

Siewers, G.D.

Hoorn, Zuidzeide gr. Kerk
siew07

Siewers, G.D.

Hoorn, C. van Wijk
siew08

Siewers, G.D.

Hoorn, C. van Wijk

als boven, met lijn onder adres

voor 1887
3
siew09

Siewers, G.D.

Hoorn
siew10

Siewers, G.D.

Hoorn
siew11

Siewers, G.D.

Hoorn
siew12

Siewers, J.

Hilversum, Torenlaan/ Bussum, Kerkstraat
smit01

Smit, A.

Den Haag
star01

Starreveld, J.

Hoorn, Groote Oost 37
onbedrukt
star02

Starreveld, J.

Hoorn, Groote Oost 37
onbedrukt
stee01

Steensma, P.

Amsterdam, Heerenstraat 6
stee02

Steensma, P.

Amsterdam, Heerenstraat 6
stra01

Strauss, fotografie

Rotterdam, Korte Hoogstraat/ Wien/ Leipzig
swaa01

Swaab, J.

Amsterdam

1896 tot 1915
tism01

Tismeer, Leo. P.

Ymuiden
onbedrukt
verm01

Vermeulen, C.J.L.

Den Haag, Toussaintkade 11/ Amsterdam, Heiligenweg hoek Singel/ Utrecht, Nieuwe gracht 50

1902
verm02

Vermeulen, C.J.L.

Den Haag, Toussaintkade 11/ Amsterdam, Heiligenweg hoek Singel/ Utrecht, Nieuwe gracht 50
verm03

Vermeulen, C.J.L.

Amsterdam, Heerenstraat 6/ Den Haag, Toussaintkade 11

verm04

Vermeulen, C.J.L.

Amsterdam, Heerenstraat 6 & Heiligenweg

verm05

Vermeulen, C.J.L.

Amsterdam, Heerenstraat 6 & Heiligenweg

verm06

Vermeulen, C.J.L.

Amsterdam, Heerenstraat 6 & Heiligenweg

verm07

Vermeulen, C.J.L.

Amsterdam, Heerenstraat 6 & Heiligenweg

vlaa01

Vlaanderen, P.

Alkmaar, Verdronken Oord

1867 tot 1874
vlaa02

Vlaanderen, P.

Alkmaar, Verdronken Oord

1867 tot 1874
vlaa03

Vlaanderen, P. & Aa, C. van der

Alkmaar, Verdronken Oord/ Helder, Kanaalweg
vlaa04

Vlaanderen, P. & Aa, C. van der

Alkmaar, Verdronken Oord/ Helder, Kanaalweg/ Schagen, Markt

na 1874
wees01

Weesing, H.J.

Amsterdam, Binnen Brouwerstraat 5
wern01

Werner, L.R.

Amsterdam, Nieuwendyk H 150
wern02

Werner, L.R.

Amsterdam, Nieuwendyk H 150
witt01

Witte, J.C.

Purmerend, Dubbele Buurt
zijl01

Zijl, S. van der

Amsterdam, Nieuwendijk 199/ Heiligenweg 34
zijl02

Zijl, Sander van der

Amsterdam, 199 Nieuwendijk b/d Dam/ 34 Heiligenweg hoek Handboogstraat

met onder: “Prager & Lojda...”
zijl03

Zijl, Sander van der

Amsterdam, 199 Nieuwendijk b/d Dam/ 34 Heiligenweg hoek Handboogstraat

180 graden gedraaid, zonder "Prager..."
zimm01

Zimmerman, Willy

Amsterdam, Const. Huijg. Str. 49
1 2 3
1 2 3